Perussuomalaiset logo
Ehdokaskuva
Kuntavaalit63
Aluevaalit2141

Juha Koski

Myyntiedustaja, Yrittäjä


Kuntavaalit

Kunta kuntoon!

Olen ensimmäisen kauden valtuutettu ja pyrin nyt toiselle kaudelle. Koulutukseltani olen sähköinsinööri (YAMK) sekä Ammatillinen opettaja (AmO). Työskentelen yritys- ja ratkaisumyynnin parissa, joten elinkeinopolitiikka on lähellä sydäntäni.

Teemat

Kaikkea ei tarvitse tehdä itse

Konserniyhteistyöllä tehokkuutta lisää!

Verot alas

Kunnallisveroa on vara laskea!

Toimintaa tehostettava

Julkishallinnon toimintaa on mahdollista tehostaa!

Kuntapäättäjänä aion jatkaa, jos tulen valituksi, sillä samalla tyylillä kuin aiemminkin, eli talous edellä. Kunta on kuntalaisia varten ja veroeurot tulevat yrittäjiltä, pidetään siitä kiinni. Vahva kuntatalous antaa mahdollisuuden kehittää kuntaa kuntalaisten palveluiden tarpeen mukaisesti.


Aluevaalit

Palvelut ihmisille

Olen ensimmäisen kauden valtuutettu ja pyrin nyt ensimmäistä kertaa aluevaltuustoon. Koulutukseltani olen sähköinsinööri (YAMK) sekä Ammatillinen opettaja (AmO). Sote puolen osaamisen rinnalle haluan olla tarjoamassa liiketaloudellista kokemustani tulevassa aluevaltuusossa.

Teemat

STOP Maakuntavero!

Verotus on tapissa!

Hoitavat käjet!

Hoivatyössä hoitavat käjet ovat tarpeen.

Kotona on turvallista asua

Jalkautetaan turvallinen arki vanhuksille kotiin!

Sote-järjestelmän uudistuksen myötä on entistä tärkeämpää saada palvelut ihmisten lähelle. Digipalvelut eivät korvaa hoitavia käsiä. YTA-sopimuksen myötä on mahdollisuus entisestään tehostaa hyvinvontialueiden toimintaa ja sitä kautta parantaa ihmisten palveluiden resursseja.